1. Hello Pelican

  A więc stało się, wyprowadzka z wordpress.com jest już faktem. Dlaczego? Bo vim, bo reStructuredText, bo git, bo vps, bo… Zapewne mieszanka powyższych. Faktem jest, że bloga hostuje mój vps, wpisy tworzone są w vimie, z użyciem reStructuredText, a wersjonowane są w gicie.

  Blog składa się ze statycznych plików …

  read more

  There are comments.

 2. slim is alive?!

  Okazuje się, że wbrew temu co wydawało się jeszcze na początku roku, SLiM nie umarł. Aktualizacje są sporadyczne, ale widać, że ciągle coś się dzieje - jest już wsparcie dla aktywnych sesji itp.

  A że w debianie dalej brak oficjalnych paczek lxdm (a repozytorium w3you jakby przestało istnieć), wracam więc do …

  read more

  There are comments.

 3. vim-pathogen

  Broniłem się dzielnie, broniłem się wytrwale, przed używanie narzędzi do zarządzania wtyczkami vima. A może po prostu mój dotychczasowy zestaw dodatków nie nastręczał problemów przy ręcznym utrzymywaniu w repozytorium gita?

  Mniejsza o filozofię, wczoraj tworząc swoje snippety do reStructuredText natrafiłem na minę w postaci braku możliwości wstawienia `` w snipmate.

  Krótkie …

  read more

  There are comments.

 4. Rational International Keyboard Layout

  Od jakiegoś już czasu używałem układu klawiatury Basic-mruwek. Jedyną niedogodnością był fakt, że od czasu do czasu po aktualizacji konieczne było ponowne zaaplikowanie patcha.

  Było, bo dzięki Marcinowi Wolińskiemu, podobny układ klawiatury jest już dostępny wraz z aktualizacją xkb-data >2.3.

  Oba układy różnią się szczegółami, ale samo przejście póki …

  read more

  There are comments.

« Page 2 / 6 »

blogroll

social