vim-pathogen

Broniłem się dzielnie, broniłem się wytrwale, przed używanie narzędzi do zarządzania wtyczkami vima. A może po prostu mój dotychczasowy zestaw dodatków nie nastręczał problemów przy ręcznym utrzymywaniu w repozytorium gita?

Mniejsza o filozofię, wczoraj tworząc swoje snippety do reStructuredText natrafiłem na minę w postaci braku możliwości wstawienia `` w snipmate.

Krótkie poszukiwania doprowadziły oczywiście do znalezienia poprawionego forka nieco zakurzonej już wtyczki. Problem z owym forkiem to niestety jego zależności, które “unicestwiły” harmonię mojego .vim/.

Nie pozostało mi zatem nic innego jak zrobić szybkie rozeznanie wśród najpopularniejszych metod utrzymywania w ryzach wtyczek. Dość szybko wybór ograniczył się do dwójki finalistów - pathogen vs vundle.

Ostatecznie, jako, że niespecjalnie zależy mi na auto-magiczności vundle “zwyciężył” pathogen. Cała operacja re-konfiguracji przebiegła bez problemów.

Efektem ubocznym jest to, że w tej chwili update wszystkich wtyczek jednocześnie sprowadza się do git ups gdzie ups jest gitowym aliasem do submodule foreach git pull

Gdyby kogoś przypadkiem interesowały wtyczki jakich używam, można je oczywiście przejrzeć via github.

Comments !

blogroll

social