Xfce - nowości

Od dawna moim ulubionym środowiskiem graficznym jest Xfce. Na przełomie roku pojawiło się kilka ciekawych aktualizacji programów wchodzących w skład tego środowiska.

Menadżer plików Thunar oprócz wielu optymalizacji szybkości działania (zwłaszcza dla folderów z wieloma plikami), doczekał się wyczekiwanej przez niektórych opcji - wsparcie dla wielu kart w jednym oknie.

thunar tabs

Nowej wersji (a dokładniej nowych wersji) doczekał się również xfce4-terminal. Oprócz wsparcia dla różnych kodowań do wyboru z menu, czy wsparcie dla różnych schematów kolorów (choćby Solarized dostępne domyślnie), przede wszystkim pojawiła się opcja --drop-down pozwalająca używać xfce4-terminala podobnie jak tildy czy guake.

terminal encoding dropdown terminal

Changelog wersji 0.6.0 oraz wersji 0.6.1 zaspokoją ciekawskich innych zmian.

Mocnego liftingu (czytaj przepisania) doczekał się również edytor mousepad. Wsparcie dla kart, kolorowanie składni, czy różne dostępne schematy kolorów, a przy tym zachowana szybkość uruchamiania i działania.

mousepad

Nie próżnuje również zespół pracujący nad polskimi tłumaczeniami - nie tylko same aplikacje ale również strona projektu doczekała się polskiego tłumaczenia. Używasz Xfce? Chcesz pomóc w tłumaczeniu? Dołącz do zespołu.

Comments !

blogroll

social